Na návšteve v Košeckom dvore

Je hrozne veľa fariem, ktoré poznám, ale vždy sa poteším keď od vás dostanem tip na takú, ktorá je pre mňa úplne nová. Kúsok od Ilavy sa nachádza úžasná farma, kde k výrobe pristupujú naozaj poctivo a najlepšie ako sa len dá. Na farme som sa rozprával s predsedom družstva Petrom Cíbikom a farmou ma previedol jej riaditeľ, pán Martin Prostinák a vedúca výroby a predajne. Pozývam vás na návštevu Košeckého dvora!

A čím ma vlastne toto miesto zaujalo? Aj v tomto prípade je to veľmi jednoduché – ich mäso a mäsové výrobky spĺňajú dôležité kritériá: narodené, porazené, naporcované a predané na Slovensku, navyše v prípade Košeckého dvora je to všetko na jednom mieste. Ich mäsové výrobky neobsahujú rýchlosoľ, a žiadne ďalšie éčka.

Hovädzí dobytok a ovce sa počas sezóny pasú na okolitých pasienkoch, kde majú dostatok potravy a vody. Veľmi dôležité je aj to, čím sa zvieratá kŕmia. Zvieratá, ktoré sú určené na porážku sa nepasú vonku, ale v maštali, a okrem sena dostávajú aj inu rastlinnú potravu, ktorá pochádza z pasienkov, ktoré obhospodaruje Košecký dvor.

Zviera sa po porazení priamo na mieste naporcuje, a podľa typu mäsa sa nechá odležať v chladiacom boxe.Počas mojej návštevy prebieha v mäsovýrobe výroba typických zabíjačkových špecialít – jaterníc a tlačenky. Čo to si pamätám z detstva, keď som starým rodičom pomáhal s výrobou takýchto výrobkov, a tu to vyzeralo úplne rovnako – uvarené mäso, vnútornosti a tuk. Ešte aj tá vôňa bola taká istá.

A čo ich produkty? Pozrite akú má šunková saláma peknú farbu! V ich vlastnej predajnu nájdete aj párky, špekáčky, klobásky a ďalšie údeniny a samozrejme aj čerstvé mäso z vlastného chovu.

V Košeckom dvore majú aj stádo oviec, ktoré sú určené na mlieko, a vyrábajú tu fantastické ovčie produkty z nepasterizovaného mlieka – čerstvý a údený ovčí syr, bryndzu a žinčiču.

Košecký dvor je ďalší pozitívny príklad toho, že máme na Slovensku miesta, kde sa dajú kúpiť mimoriadne kvalitné produkty – mäso, mäsové výrobky a produkty z ovčieho mlieka. Obrovská výhoda je nie len absencia rýchlosoli, ale najmä vystopovateľnosť mäsa. Zatiaľ som vyskúšal len pár výrobkov, ďalšie čakajú v mrazničke (áno, niečo som si kúpil aj do zásoby). No všetko to, čo som zatiaľ ochutnal bolo naozaj výborné. Veľmi si želám, aby aj Košecký dvor slúžil ako pozitívny príklad toho, ako by sme mali pristupovať k potravinám a tomu, čo jeme.

2 comments on “Na návšteve v Košeckom dvorePridajte vlastný →

  1. Článok presne vystihuje aj moju skúsenosť, chodíme sem kupovať mäso a výrobky pravidelne i celá široká rodina až z Lednických Rovní…
    Výborne to robia, ceny prijateľné, len tak ďalej…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *