Ako sa vyrába Skalický trdelník?

Dnes sa pozrieme na Záhorie, kde sa chvíľu zdržím, pretože odtiaľto pochádza niekoľko úžasných pokladov. A začneme tým, ktorý nás preslávil po celej Európe, a možno aj po svete – SKALICKÝM TRDELNÍKOM! Poďte sa so mnou pozrieť do zákulisia výroby tejto tradičnej záhoráckej dobroty.

Skalický trdelník je ďalšia lokálna dobrota, ktorá má pečať „Chránené zemepisné označenie“. To znamená, že táto špecialita sa môže vyrábať iba na presne stanovenom území, v okolí Skalice, podľa presne stanovených podmienok a s presne definovaným zložením.

Akýkoľvek výrobok, ktorý nespĺňa prísne kritériá alebo sa vyrába na inom území, sa Skalický trdelník nemôže nazývať. Je veľmi dôležité rozlišovať medzi poctivými a nepoctivými výrobcami – v Skalici je totiť aj jeden výrobca, ktorý sa tvári, že vyrába tradičnú špecialitu, ale v skutočnosti to tak nie je. Na mojej mape nájdete len poctivých výrobcov Skalického trdelníka.

Ja som sa bol pozrieť vo Františkánskom kláštore, kde vyrába Skalický trdelník mesto Skalica. A ako jedny z mála na ohni. Poviem vám, bol to naozaj zážitok, a o tej chuti čerstvo upečeného trdelníka ani nehovorím. Nakuknite do zakúlisia so mnou!

Všetko čo sa týka výroby je presne definované v smernici – je v nej uvedené presné zloženie, pstup výroby aj to, aké vizuálne a senzorické parametre musí Skalický trdelník spĺňať. Navyše smernica aj vysvetľuje, čím si Skalický trdelník zaslúžil svoje výnimočné postavenie.

0 comments on “Ako sa vyrába Skalický trdelník?Pridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *