Na návšteve v Mana Roots

Na návšteve v Mana Roots

Sú to moje obľúbené nápoje, ktoré sa na západe Slovenska dajú kúpiť aj vo veľkých obchodoch. Predávajú sa v sklenených fľašiach, ktoré sa dajú jednoducho otvoriť, a ja ich najčastejšie pijem pred alebo po tréningu. Čím ma zaujali, a čím sú pre mňa výnimoční si môžete pozrieť v tomto príspevku.

Pri výrobe používajú buď sušené alebo čerstvé ingrediencie, v závislosti od toho, čo práve chystajú. Ingrediencie ako napríklad bylinky, citrónová tráva a niektoré druhy ovocia sú sušené. Na druhej strane ale zázvor či ovocné šťavy používajú čerstvé, a sú lisované priamo pre nich.

Medzi ich (z môjho pohľadu) najzaujímavejšie produkty patrí rozhodne kombucha – funkčný remeselný nápoj. Kombucha je vlastne fermentovaný čaj, ktorý môže byť rôzne ochutený. Môja najobľúbenejšia je zázvorová. Aktuálne sú ich kombuche pasterizované, čo je napísané aj na obale, najmä kvôli tomu, že distribúcia „živých“ fermentovaných nápojov je omnoho náročnejšia, rovnako aj ich uskladnenie (musia byť totiž v chladničke). V budúcnosti ale plánujú vyrábať aj takéto nápoje. Na to sa ja osobne veľmi teším.

Okrem toho vyrábajú mnohé iné remeselné nápoje a limonády. Ja by som ešte rád spomenul nápoj Mystery Cola s prirodzeným obsahom kofeínu. Na rozdiel od mnohých iných kolových nápojov, tento obsahuje skutočné kolové orechy, ktoré obsahujú kofeín, a ten sa po vylúhovaní dostane aj do nápoja. Nápoj chutí skvele, nie je veľmi sladký a má (prirodzene) výraznú kolovú chuť.

Počas mojej návštevy som si s Filipom prešiel všetky kroky výroby – od ingrediencií až po výsledný produkt, ktorý som ochutnal aj priamo na mieste. Tu si naozaj dávajú záležať na tom, aby ich nápoje chutili dobre, a robia to jednoducho tak, že používajú kvalitné ingrediencie.

O Lokálžrawetz