Hovädzie mäso

Hovädzie mäso

Kupujete si hovädzie mäso? Ak áno, určite čítajte ďalej. A ak nie, čítajte tiež, pretože sa dočítate aj o bravčovom a teľacom mäse.

 

Úplnou náhodou som v Kremnických Baniach objavil miestnu farmu, ktorá ponúka tradičné domáce výrobky v bio kvalite. Nuž tak som neváhal a išiel som sa pozrieť, čo ponúkajú. Okrem rôznych výrobkoch, o ktorých sa dočítate nižšie, predávajú aj čerstvé vákuovo balené hovädzie, teľacie a bravčové mäso. Všetko mäso je v bio kvalite a kravy sa pasú hneď vedľa na zelenej lúke. Čo sa týka cien, sú dvojnásobne nižšie v porovnaní s hovädzím mäsom v bio kvalite kúpenom v BA. Napríklad kilo čerstvej sviečkovej stojí 30€. Ja som tentokrát potreboval mäso na guľáš, sviečkovú rozhodne vyskúšam nabudúce. Okrem toho ponúkajú aj teľacie mäso, ktoré je vhodné najmä pre malé deti.

Mäso je čerstvé, a má prvotriednu kvalitu. Pani, ktorá tam predáva je veľmi milá a dokonale sa vyzná v tom, aké produkty ponúka, a z čoho sú jednotlivé výrobky zložené.Nahrať súbory

Okrem toho ponúkajú množstvo výrobkov z bravčoviny či hovädziny: klobásy, jaternice, oškvarky (tie rozhodne stoja za to!), párky, salámy či špekáčky. Ja som vyskúšal iba klobásy, pretože teľacie párky a salámy obsahujú dusitanovú soliacu zmes. Klobásy boli skvelé.

Ak pôjdete okolo, určite sa zastavte. Táto firma stelesňuje všetko to, čo vyznávam 🙂 prvotriednu kvalitu, lokálne zdroje a poctivé výrobky. Ja nedám na kvalitné hovädzie mäso dopustiť, a táto farma patrí medzi najlepšie aké poznám.

 

O Lokálžrawetz